Kulis pod choinkę - mikołajki w muzeum

W niedzielę, 8 grudnia w Centrum Rysunku i Grafiki im. T. Kulisiewicza, po raz kolejny można było przyozdobić przyniesione przez siebie koszulki lub torby wybranymi pracami Mistrza. Tym razem odbywało się to w ramach akcji "Kulis pod choinkę". Akcja miała na celu promowanie twórczości Tadeusza Kulisiewicza i była jednym z ostatnich akcentów kończącego się Roku T.Kulisiewicza. W CRiG do końca stycznia można jeszcze oglądać wystawę „Mistrz i uczniowie” otwartą w 120. rocznicę urodzin Mistrza.

Akcja „Kulis pod choinkę” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na miejscu można było zaopatrzyć się w torby materiałowe i własnoręcznie wykonać odbitkę wybranego motywu na torbach lub przyniesionych przez siebie koszulkach, a także … sukienkach. Może to być szczególny prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Z okazji skorzystało blisko 100 Kaliszan.