Od Kalisii do Kalisza 2018

W ostatni weekend kwietnia zapraszamy serdecznie na kolejną już edycję Jarmarku Archeologicznego "Od Kalisii do Kalisza", która odbędzie się w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu. Tym razem odbędzie się on w sobotę 28 kwietnia. Na przybyłych czeka mnóstwo ciekawych atrakcji.

W programie:

• Kramy rzemieślnicze
  • Spotkanie ze średniowiecznym katem - dwuosobowa trupa katowska z Nysy, odtwarzająca realia historyczne dawnego urzędu kata i inkwizytora od XIII do XIX w.
  • Potyczki rycerskie
  • Karczma grodowa
  • Pokaz konserwacji zabytków archeologicznych
  • Piaskownica archeologiczna dla dzieci
  • Średniowieczna moda i uzbrojenie -
  • Pokaz strojów średniowiecznych z możliwością przymierzenia wybranych elementów ubioru
  • Jazda konna - przejażdżki konne po grodzisku zorganizowane przez Klub Jeździecki Stobno
  • Konkursy z nagrodami

Dodatkowo także:

• Warsztat średniowiecznego drukarza (drukarstwo, sfragistyka, drzeworyt) - Dzieje pisma i książki, czyli przekrój materiałów piśmienniczych od czasów najdawniejszych do repliki prasy drukarskiej Gutenberga. Kancelaria z dokumentami i pieczęciami. Bibliofilskie, drukowane typograficznie kopie dawnych dokumentów (lokacyjne, przywileje itp.), opatrzone odpowiednimi pieczęciami. Drzeworyt. Odtworzona pracownia drzeworytnicza, ok. 400 klocków drukarskich o pełnym historycznym przekroju czasowym.
  • Warsztat rogownika – igielniki, grzebienie, groty, ozdoby. Możliwość wykonania niewielkiej ozdoby z rogu lub kości przez nielicznych turystów pod okiem rzemieślnika.
  • Średniowieczne skryptorium - Kaligrafowanie gęsim piórem. Ciekawostki ze średniowiecznego skryptorium. Psałterze, kroniki, bestiariusze, kodeksy, ewangeliarze. Iluminowane rękopisy.

Bilety:

• normalny - 7,00 PLN