Rodzinne szukanie zająca w muzeum

Lany poniedziałek z poszukiwaniem zająca w muzeum!

Święta wielkanocne to doskonały czas na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Chcąc podtrzymać tą tradycję, a jednocześnie pozostać w świątecznym klimacie, Muzeum Okregowe Ziemi Kaliskiej zaprosiło dzieci z opiekunami na rodzinne poszukiwanie zająca. Wśród różnych atrakcji była m.in. możliwość zdobycia jednorazowych voucherów rodzinnych do kaliskiego Aquaparku.

Zajączek wielkanocny odwiedził Muzeum w Kaliszu w 2016 roku po raz pierwszy. Podczas spotkania uchyliliśmy rąbka tajemnicy, dlaczego to właśnie zajączek dba, by z okazji najstarszych i najważniejszych dla chrześcijan świąt, ucieszyć najmłodszych drobnym upominkiem. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przygotowało dla swoich najmłodszych gości i ich rodziców zabawę "Rodzinne poszukiwanie zająca" polegającą na rozwiązywaniu zagadek, które w rezultacie doprowadzą do ukrytego wśród muzealnych wystaw "zająca". Na uczestników czekały niespodzianki - słodkie upominki, a wśród rodzin, które tego dnia przyszły do muzeum rozlosowane zostały jednorazowe vouchery rodzinne do kaliskiego Aquaparku.

Zabawa rozpoczęła się 28 marca - w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, o 10:30. Wstęp do muzeum w tym dniu był bezpłatny.