Siedziba główna muzeum zamknięta na czas remontu

19 listopada 2018 r. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przy ul. Kościuszki 12 zamknęło swoje podwoje dla zwiedzających. Ostatnie oprowadzanie po wystawach  stałych odbyło się w niedzielę 18 listopada.

Do 14 grudnia pozostaje otwarta biblioteka muzealna (czynna we wtorek, czwartek i piątek do godz. 15:30, w środę do godz. 18:00).

W budynku przy ul. Kościuszki 12 rozpoczęły się przygotowania do przeniesienia biur i zbiorów do siedziby tymczasowej w budynku „Runotexu”. Remont potrwa do 2020 r. Za około dwa lata zwiedzających na ul. Kościuszki gości przywita Nowe Okręgowe.

MOZK na czas remontu siedziby głównej działać będzie według ustalonego planu we wszystkich jego oddziałach tzn. w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu, w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie oraz Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza, gdzie odbywa będą się wystawy czasowe.