Sport w Kaliszu

Niecodzienną wystawę przygotowane zostały w siedzibie głównej Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Wystawa "Sport w Kaliszu" tematycznie związana jest z historią i dniem dzisiejszym kaliskiego sportu. Otwarta została 20 maja o godzinie 19:00. Ma ona na celu przybliżenie Kaliszanom tematyki sportowej od czasów dawnych do dziś. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających aż do 31 sierpnia. Przewidujemy także finisaż wystawy

Inspiracją do stworzenia wystawy był srebrny medal olimpijski kajakarki Marty Walczykiewicz z Rio de Janeiro, pierwszy zdobyty medal olimpijski w historii naszego miasta. Oprócz tegoż medalu, który będzie można podziwiać podczas wystawy, zwiedzający będą mogli zobaczyć znakomitą większość trofeów z bogatej kariery sportowej Marty, a także jej siostry Darii Walczykiewicz oraz taty Zbigniewa. W muzeum wystawiony jest kajak olimpijski Marty.

Podczas wystawy można zapoznać się z historią kaliskiego sportu w pigułce, a także zobaczyć najstarsze, i nie tylko, trofea oraz eksponaty m.in. Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, Kaliskiego Klubu Sportowego, bokserów KS Prosna, Ziętek Team, Arkadia - Wełna Team, kaliskich karateków oraz sportowców w różny sposób związanych z Kaliszem. Są również trofea, piłki oraz siatka kaliskich siatkarek, czy przedmioty związane z piłką ręczną popularnie zwaną szczypiorniakiem. Wśród eksponatów będą także te - wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki z Warszawy. Będą stare piłki, rowery, będą pasy mistrzowskie bokserów, worki treningowe, stroje kolarskie - i nie tylko. Oraz - pomnik... niespodzianka!

Najstarsze eksponaty na wystawie sięgają końca XIX i początku XX wieku.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 757 16 08
biuro@muzeumwkaliszu.pl

Script logo