Trendy Pisanka - jajko w nowoczesnej odsłonie - rozstrzygnięcie konkursu

LISTA ZWYCIĘZCÓW

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • do 12 lat - Wiktoria 10 lat
  • od 13 do 17 lat - Stasiu 13 lat
  • powyżej 18 lat - Agnieszka i Agnieszka

Gratulujemy!

Ale w naszych konkursach nie ma przegranych! Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki Jak tylko skończą się ograniczenia w związku z pandemią skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród.

Dziękujemy za udział w konkursie. Obserwujcie naszą stronę, na pewno pojawią się kolejne ciekawe wyzwania.

 

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej ogłasza konkurs pt. "Trendy pisanka - jajko w nowoczesnej odsłonie".

Jajko - ten wielkanocny symbol na dobre zagościł w wielu dziedzinach sztuki, jego symboliką, doskonałą formą i właściwościami zachwycali się malarze, jubilerzy, projektanci i architekci. Jajko było ulubionym motywem twórczości Salvadora Dalego. Gdyby nie jajko, "Narodziny Wenus" nie przetrwałaby do dziś, a wygodne Egg Chair nie powstałoby, gdyby Arne Jacobsen nie dostrzegł, że jajko w odpowiedniej formie może być... wygodne.

Najstarsze pisanki na świecie mają ok. 5000 lat i pochodzą z Asyrii. W Polsce pojawiły się pod koniec X wieku. Trudno nie zgodzić się z tym, że zdobienie jaj to sztuka! W zależności od technik zdobienia, świąteczne jaja mają różne nazwy: drapanki, kraszanki, oklejanki, pisanki, ażurki, nalepianki, skrobanki czy rysowanki. Współcześnie, coraz rzadziej na świątecznym stole można spotkać pisanki wytwarzane w tradycyjny sposób. W związku z tym Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie "Trendy pisanka - jajko w nowoczesnej odsłonie". Pisanki można wykonać w różnych technikach: malowane, drapane, oklejane, złocone, cekinowe, owijane, batikowe kolorowe i naturalne, metodą quillingu, decoupage i własnego pomysłu. Ważnym kryterium przy ocenie będzie innowacyjność, oryginalność pomysłu oraz wykonania.

Prace w formie elektronicznej (zdjęcie pracy wraz z twórcą pisanki) należy przesyłać do 10 kwietnia 2020 r. na adres e-mali: grabinska@muzeumwkaliszu.pl podając w informacji imię i nazwisko twórcy oraz wiek. Pod uwagę będą brane jedynie zdjęcia pisanki z właścicielem.

Wśród uczestników zostaną wyłonieni zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do 12 lat, młodzież od 13 do 17 lat, dorośli od 18 lat. Głosowanie odbywać będzie się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Galerię "Tęcza", Aquapark Kalisz, Wydawnictwo "Martel" oraz Cinema 3D.

Informację o zwycięzcach przekażemy za pośrednictwem strony internetowej MOZK oraz mediów społecznościowych w dniu 13.04.2020 r.

O sposobie wręczenia nagród będziemy informować zwycięzców za pośrednictwem zwrotnego e-maila z którego zgłoszono pracę.

 

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 501 34 84
biuro@muzeumwkaliszu.pl

MOZK - BIP   Ogłoszenie: konkurs na stanowisko dyrektora

Script logo