Wakacje w muzeum: Lato przed laty

W dniach od 21 do 25 sierpnia odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskie zaprosilo dzieci na wakacyjne gry i zabawy z historią i sportem!

Zajęcia odbywały się codziennie w innym oddziale MOZK.

Kiedy?

21-25 sierpnia 2017

W jakich godzinach?

Codziennie od 10:00 do 13:00

21 sierpnia (poniedziałek)

• Zwycięski Olimp czyli historia sportu w pigułce (MOZK, ul. Kościuszki 12)
  • Gry i zabawy, podróż po wystawach, quiz, „KOLARZ” – w nawiązaniu do wystawy sportowej praca plastyczna w technice collage'u.

22 sierpnia (wtorek)

• Gliną i wodą (CRiG, ul. Kolegialna 2)
  • Zabawy artystyczne,  rzeźbienie w glinie.

23 sierpnia (środa)

• Dawne gry i zabawy (Rezerwat Archeologiczny, ul. Bolesława Pobożnego 87-105)
  • Zwiedzanie budynków mieszkalnych i zagród ze zwierzętami, przymierzanie wybranych elementów uzbrojenia wojowników średniowiecznych, potyczka na bezpieczne miecze i tarcze, przeciąganie liny, rzucanie oszczepem do celu i strzelanie z łuku.

24 sierpnia (czwartek)

• Spływ kajakowy w muzeum (MOZK, ul. Kościuszki 12)
  • Spotkanie z gościem – Robert Chwiałkowskim i rozmowa o tym skąd się bierze pasja oraz zabawa plastyczna.

25 sierpnia (piątek)

• Lato w średniowiecznym grodzie (Rezerwat Archeologiczny, ul. Bolesława Pobożnego 87-105)
  • Mały archeolog – zabawa w gliniane puzzle i poszukiwanie skarbów. Kuchnia średniowieczna i ognisko z pieczeniem podpłomyków.

MOZK - BIP   Ogłoszenie: konkurs na stanowisko dyrektora