Wokół Nocy i Dni - Wesele

„Wesele” było tematem sierpniowego spotkania z cyklu „Niedziel u Niechciców”, które rozpoczęło się 7 sierpnia o godzinie 15.00 na terenie Dworku literackiego Marii Dąbrowskiej w Russowie w gminie Żelazków. Będzie to już ostatnia russowska impreza letnia w tym roku.
Dla przybyłych jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się literackim programem autorskim Marianny Kocemby, laureatki wielu konkursów poetyckich. Przygotowano tradycyjnie także cieszące się sporym zainteresowaniem warsztaty plastyczne. Nie zabrakło także różnorodnych stoisk.
Wśród występujących tego dnia znalazły się m.in. Zespół Śpiewaczy „Cekowianki” z Cekowa, Orkiestra Dęta OSP z Rajska, Zespół Śpiewaczy „Koźminianki”, zaś na zakończenie wystąpi znany w tutejszych okolicach "Free Brass Band". W programie także konkurs wiedzy o Barbarze i Bogumile z nagrodami.

Sierpniowy festyn wsparły: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gmina Ceków Kolonia, Gmina Koźminek, Godziesze Wielkie, Opatówek oraz Stowarzyszenie „LGD7 - Kraina Nocy i Dni”.

Relacja TV Swarzędz