Dni św. Patryka w Kaliszu 2018

Tradycyjnie jak co roku w marcu w Kaliszu obchodzimy Dni św. Patryka - Patrona Irlandii . Od 14 do 23 marca na Kaliszan czeka szereg imprez, podczas których mieszkańcy zapoznają się z kulturą, tradycjami i historią Zielonej Wyspy.

Dni Świętego Patryka organizowane przez Fundację Kultury Irlandzkiej z Poznania - pod patronatem Ambasadora Irlandii w Polsce i Konsulatu Honorowego w Poznaniu.

Wydarzenia w ramach Dni Św. Patryka w Kaliszu

14 marca – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego MAGICZNA IRLANDIA w Młodzieżowym Domu Kultury
16 marca – Prezentacja multimedialna MOJA ZIELONA WYSPA, Leszek Ziąbka & Damian Miksa w Cafe Calisia – godz. 18.00
17 marca –  koncert SCHOOL JAZZ MESSENGERS w CKiS – godz. 18.00
18 marca – widowisko muzyczno-taneczne CARRANTUOHILL & SALAKE – muzyka i taniec irlandzki  w CKiS – godz. 17.00
23 marca – "Poznaj Zieloną Wyspę" - spotkanie z Justyną Schramm, zajęcia edukacyjne w ramach projektu Fundacji "IRLANDIA w szkole" w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej –  godz. 9.00 – 13.00

Warsztaty w MOZK poprowadzi Justyna Mazurek-Schramm

To współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej, absolwentka Wydziału Historii UAM, jest koordynatorem działań edukacyjnych Fundacji: projektów „Irlandia w szkole” i „Z Seanem przez świat”, miłośniczka Irlandii, książek i jazdy konnej.