II Weekend na Szlaku Piastowskim

Weekend na Szlaku Piastowskim ma przede wszystkim pokazać i podkreślić ideę szlaku turystycznego. Specjalnie opracowany i zróżnicowany harmonogram wydarzeń w Wielkopolsce sprzyja podróżowaniu między jego obiektami, a więc zachęca do odwiedzenia jak największej liczby miejsc i zobaczenia szerokiego spektrum oferowanych na Szlaku Piastowskim atrakcji. Tematem tegorocznej edycji jest „życie codzienne w piastowskim grodzie”, a turyści będą mogli posłuchać, posmakować i poczuć atmosferę piastowskiej Polski.

II Weekend na Szlaku Piastowskim w MOZK - Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu

6 – 7 maja 2017 roku
godz. 13:00 - 17:00

Quest dotyczący grodu w Kaliszu – Zawodziu

• Pokazy sztuki kołodziejskiej.
  • Prezentacja warsztatu kołodziejskiego.
  • Pokaz zakładania metalowych obręczy na koła.
  • Pokaz składania dwukołowego wózka

a także

• Pokazy i warsztaty ogacania chat za pomocą gliny zmieszanej ze słomianą sieczką (przygotowanie gliny, cięcie słomy, rozdrabnianie i mieszanie zaprawy, nakładanie gliny na ścianę)
  • Oczyszczanie runa owczego w baliach