Kalendarz z muzeum na tapetę

 

 

Zapraszamy do pobrania kalendarza na pulpit na wrzesień 2018. Tym razem nawiązuje on do wystawy o kaliskiej Cepelii. Kalendarz z wybranym zabytkiem z naszych kolekcji można pobierrać co miesiąc!
W najbliższym czasie będą to eksponaty prezentowane na trwającej obecnie wystawie czasowej o w/w Cepelii.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku. www.facebook.com/muzeumwkaliszu

Aby otworzyć, kliknij w link poniżej:

 

OTWÓRZ KALENDARZ - wrzesień 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - sierpień 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - lipiec 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - czerwiec 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - maj 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - kwiecień 2018 

OTWÓRZ KALENDARZ - marzec 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - luty 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - styczeń 2018

OTWÓRZ KALENDARZ - grudzień 2017

OTWÓRZ KALENDARZ - listopad 2017

OTWÓRZ KALENDARZ - październik 2017

 

Od stycznia 2018 roku dostępny jest już nasz nowy, piękny katalog kaliskich sreber. To ponad 200 stron szczegółowo przedstawionych eksponatów. To katalog dziewiętnastowiecznych sreber kaliskich pt. „Srebra kaliskie XIX wieku w zbiorach Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej”.  Jest to pełne opracowanie unikalnej kolekcji sreber wytwarzanych w Kaliszu w XIX w., a zwłaszcza w drugiej ćwierci tego stulecia. Zbiorów stanowi najcenniejszą i wiodącą kolekcję w dziale sztuki kaliskiego muzeum.

Obszerne noty katalogowe zaopatrzone są w liczne fotografie znakomitej jakości, ukazujące piękno detalu skatalogowanych obiektów i szczegóły niedostępne podczas ich prezentacji w muzealnej gablocie. Dzięki nim Czytelnik może np. porównać awers i rewers nóżki naczynia wykonanej w technice odlewu i sztancowania, zajrzeć do wnętrza srebrnej cukiernicy albo obejrzeć rewers plakiety zdobiącej jej wieczko.

Mimo, że publikacja spełnia wszelkie wymogi opracowania naukowego i zawiera rozbudowany aparat naukowy w postaci przypisów, które dostarczają ważnych informacji uzupełniających, jest ona przeznaczona nie tylko dla specjalistów i koneserów. Eseje i część katalogowa pisane są jasnym, powszechnie zrozumiałym językiem, a te specjalistyczne określenia, których użycie było konieczne, wyjaśnione zostały w przystępny sposób w słowniku terminów technicznych. Większości haseł słownika towarzyszą miniatury fotografii, które czynią wyjaśnienia jeszcze bardziej zrozumiałymi. Na końcu opracowania znalazły się biogramy złotników występujących w katalogu. Wydawnictwo jest bogato ilustrowane, na pięknym papierze, nieodstające jakością i zawartością merytoryczną od najlepszych katalogów muzeów narodowych

Tekst: dr Ewa Andrzejewska (kurator zbiorów działu sztuki MOZK)
Cena: 70 zł
Dystrybucja (również wysyłkowa): Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz

 

ISBN 978-83-88042-41-6

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 757 16 08
biuro@muzeumwkaliszu.pl

Script logo