Muzyczno - filmowe popołudnie

Pozostając w tematyce wystawy "Historia przemysłu muzycznego w Kaliszu", 4 marca odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego z 1975 roku pt. "Spotkania z kaliską muzyką" oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Seans rozpocznie się o godzinie 16:30 w gmachu głównym muzeum przy ulicy Kościuszki 12.

Film zrealizowany przez TVP pt. "Spotkania z kaliską muzyką”, który zostanie zaprezentowany w muzeum, ukazuje życie muzyczne Kalisza w 1975 roku. Zobaczymy w nim m.in. Kaliską Orkiestrę Symfoniczną dyrygowaną przez Kazimierza Wiłkomirskiego oraz Andrzeja Bujakiewicza - dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu i dyrektora Kaliskiej Orkiestry Symfonicznej, występ Kaliskiego Zespołu Muzyki Kameralnej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Calisia” i wnętrza działającej wówczas Kaliskiej Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia”. Usłyszymy również utwór organowy wykonywany przez Gerarda Płachetkę oraz ćwiczenia zespołu jazzowego w Centrum Kultury i Sztuki, orkiestrę dętą w popularnym wówczas Klubie „Ikar”.

Po projekcji odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Historia przemysłu muzycznego w Kaliszu". W rolę przewodnika wcieli się Jan Kibler - długoletni pracownik Kaliskiej Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia” oraz zasłużony pedagog Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu oraz Agencja Promocji Miasta. Sponsorem seansu są Europejska Grupa Doradcza i AR EGD Design.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 501 34 84
biuro@muzeumwkaliszu.pl

MOZK - BIP   

Script logo