Niedziela u Niechciców - Kadry filmowe - lipiec 2019

„Niedziele u Niechciców” na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. 7 lipca Dworek Marii Dąbrowskiej po raz kolejny otworzył swoje podwoje dla wielbicieli „Nocy i dni”.

Lipcowa niedziela zabrała nas tematycznie w świat filmu. W programie festynu znalazła się projekcja filmu „Noce i dnie” w odnowionym spichlerzu z Kuźnicy Grabowskiej w russowskim skansenie, z „Najsłynniejszymi melodiami filmowymi” wystąpiłą znana wielkopolskiej publiczności Katarzyna Zawada. „Melodie filmowe” wykonała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Żelazkowa pod batutą Marcina Nowotnego.

Program wydarzenia był bogaty, a rozpoczął się o godz. 14:00 od programu literackiego pt. „Urodziłem się w Russowie” w wykonaniu Zbigniewa Kościelaka. Wystąpił także Zespół Folklorystyczny „Kalina” z Blizanowa, natomiast aktorzy kaliskiego teatru – Bożena Remelska i Maciej Grzybowski przedstawili fragmenty wspomnień Jerzego Antczaka z książki pt. „Noce i dnie mojego życia”.

Publiczność rozbawił także Zespół Kabaretowo-Ludowy „Niechcice” z Żelazkowa, natomiast w świat literatury zabrała nas Magdalena Krytowska, która przedstawiła program pr. „Russów tamtych lat”.

Zaprezentowana została także wystawa plenerowa pt. „Kaliniec w malarstwie Mariana Ozdowskiego”.

W wyznaczonych godzinach: 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 będzie można zwiedzić Dworek  w grupach do 40 osób.

O podniebienia russowskich gości zadba „Pomidorowe Bistro” z Kalisza.

Galeria fotografii z wydarzenia dostępna jest na naszym funpage na FB

Program:

14:00 – 14:15 Rozpoczęcie – prowadzący Piotr Duster

14:15 – 14:30 "Urodziłem się w Russowie" – program literacki w wykonaniu Zbigniewa Kościelaka

14:30 – 15:00 Występ Zespołu Folklorystycznego „Kalina” z Blizanowa

15.00 – 15:45 Melodie filmowe w wykonaniu  "Wiwat" Orkiestry Dętej i Mażoretek z Żelazkowa

15.45 – 16:00 "Pan Józef Toliboski" – fragmenty wspomnień Jerzego Antczaka z książki „Noce i dnie mojego życia przedstawi Bożena Remelska i Maciej Grzybowski

16:00 – 16:45 Najsłynniejsze melodie filmowe w wykonaniu Katarzyny Zawady

16:45 – 17:00 "Russów tamtych czasów" – program literacki z udziałem twórców z regionu kaliskiego: Ireny Czech, Marianny Kocemby oraz Magdaleny Krytkowskiej

17:00 – 18:00 Zespół Kabaretowo-Ludowy „Niechcice” z Żelazkowa

Zwiedzanie Dworku Marii Dąbrowskiej o wyznaczonych godzinach: 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 w grupach do 40 osób.

Projekcja filmu "Noce i dnie" w spichlerzu.