Noc Muzeów 2019

Kaliskie muzeum od lat włącza się w ogólnoświatową inicjatywę, która na celu ma udostępnianie obiektów kulturalnych szerokiemu gronu odbiorców w godzinach… nocnych. Podczas Nocy Muzeów nasze oddziały odwiedzają setki Kaliszan. Już w najbliższą sobotę – 18 maja, odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Ze względu na remont siedziby głównej muzeum przygotowano w tym roku szereg atrakcji w oddziałach.

Tego dnia wszystkie oddziały będą otwarte od godz. 16.00.

Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza przy ul. Kolegialnej 4 czynne będzie od godz. 18:00 do 23:00. W ramach obchodów Roku Tadeusza Kulisiewicza odbędzie się akcja „KULIS NA KOSZULKĘ” (od 18:00 do 19:30). Każdy będzie mógł przynieś własną koszulkę lub bawełnianą torbę i samodzielnie nadrukować na nich jedną z wybranych trzech prac Tadeusza Kulisiewicza: portret kobiety, wizerunek dziewczynki lub… konika morskiego! Tej nocy będzie można również ostatni raz zwiedzić wystawę pt. „Zakochani w Kaliszu”.

Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu przy ul. Bolesława Pobożnego 87-105 w Noc Muzeów czynny będzie od godz. 18:00 do 23:00. Główną atrakcją będzie możliwość wykonania „SELFIE Z WOJOWNIKIEM”. Warto więc przynieść ze sobą aparat fotograficzny, wybrać scenerię oraz rekwizyty, i sfotografować się w towarzystwie naszych wojowników. Odbędą się także pokazy walk wojów.

Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie natomiast zaprasza w godz. od 19:00 do 23:00. Tematem przewodnim wydarzenia będą wspomnienia z dzieciństwa Marii Dąbrowskiej, które przedstawi Maria Bednarczyk-Antczak. Będzie można także popróbować kuchni dworskiej oraz ziół, naparów i mikstury Żarneckiej.

 

Szczegółowy program:

 

Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza, ul. Kolegialna 4

od godz. 18:00 do 23:00

KULIS NA KOSZULKĘ w godz. od 18:00 do 19:30

Przynieś własną koszulkę lub bawełnianą torbę i samodzielnie nadrukuj na nich jedną z trzech prac Tadeusza Kulisiewicza.
(Akcja KULIS NA KOSZULKĘ realizowana jest w ramach Roku Tadeusza Kulisiewicza)

Zwiedzanie wystawy „Zakochani w Kaliszu”

 

Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu, ul. Bolesława Pobożnego 87-105

czynny od godz. 18:00 do 23:00

SELFIE Z WOJOWNIKIEM

Wybierz scenerię i rekwizyty i sfotografuj się w towarzystwie naszych wojowników.

Pokazy walk wojów.

 

Oddział Literacki - Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie, Russów 49

od godz. 19:00 do 23:00

Rodzinne wspomnienia Marii Dąbrowskiej

Zioła, napary i mikstury Żarneckiej – degustacja w kuchni dworskiej.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 501 34 84
biuro@muzeumwkaliszu.pl

MOZK - BIP   

Script logo