Rodzinne weekendy na Zawodziu

Weekendy Rodzinne – zajęcia, warsztaty poświęcone rozmaitym zagadnieniom związanym przede wszystkim z epoką średniowiecza przeznaczone dla szerokiego kręgu odbiorców. Podczas tych zajęć turyści mogą spróbować swoich sił w rzemiosłach i umiejętnościach ludzi żyjących w wiekach średnich w myśl przysłowia, ze nie święci garnki lepią. Warsztaty odbywają się przez całe wakacje (lipiec, sierpień) w sobotę i niedzielę od godziny 14 do 17.

3 – 4 lipca "Korona łowiecka" Myślistwo i łowiectwo

Podczas tych warsztatów dowiemy się w jaki sposób polowano na dzikie zwierzęta, czy każdy mógł polować? Za pomocą jakiej broni polowano i w jakich strojach. Chętni dowiedzą się jak wykonywano sieci i jak zrobić sznurek przy pomocy lucety?

10 – 11 lipca "Zabawy w grodzie" Rozrywki dużych i małych mieszkańców grodu

Uczestnicy poznają zasady XIV wiecznej, islandzkiej gry lis i gęsi, zagrają w skandynawską grę zręcznościową KUBB, dzieci odbędą trening wojownika z wykorzystaniem replik średniowiecznego uzbrojenia.

17 – 18 lipca "Hej! Sokoły! Spotkanie z drapieżnymi ptakami

Zwiedzający dowiedzą się z jakimi drapieżnikami polowano. Posłuchają o sztuce układania drapieżników. Zaznajomią się z budową drapieżnego ptaka. I wreszcie zobaczą jastrzębie i sokoły na żywo, także w trakcie przelotów

24 lipca "Nie taki las straszny"

O bezpieczeństwie w Lesie z Nadleśnictwem Kalisz

25 lipca "Na kartach bestiariuszy" 

Przegląd zwierząt, bestii i potworów z dawnym skrybą

31 – 1 sierpnia "Łaskawe ziele" – czyli o ziołach i ukrytej w nich mocy

Uczestnikom zostaną zaprezentowane zioła wykorzystywane w średniowieczu. Dowiedzą się także o właściwościach magicznych i leczniczych ziół. Podczas zajęć odpowiemy na pytanie jakie były zasady zbioru ziół i w jaki sposób sporządzano nalewki, napary czy trucizny.

 

 

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 501 34 84
biuro@muzeumwkaliszu.pl

MOZK - BIP   Ogłoszenie: konkurs na stanowisko dyrektora

Script logo