XV Plener Fotograficzny FujiKlub

Przyjeżdżają, fotografują i odnajdują nieznane oblicze miasta – tak w skrócie mówią o sobie uczestnicy Ogólnopolskich Plenerów Fotograficznych FujiKlub. Tegoroczny plener odbędzie się w dniach 22-30 lipca w Kaliszu. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej.
FujiKlub.pl jest internetową społecznością zrzeszającą zarówno fotoamatorów, jak i profesjonalnych fotografów, która spotyka się nie tylko w świecie wirtualnym, ale również realnym. Od 2009 roku odbywają się bowiem Plenery Fotograficzne FujiKlub, których głównym celem jest wspólne fotografowanie miejsc i odkrywanie ich z innej perspektywy. Uczestnikami plenerów są osoby w różnym wieku, tak z Polski, jak i z zagranicy a wszystkich łączy wspólna pasja fotografowania.
Podczas XV Pleneru Fotograficznego FujiKlub.pl uczestnicy odwiedzą Kalisz i jego okolice. W plenerze mogą wziąć udział również kaliscy miłośnicy fotografii. Informacje dla osób zainteresowanych uczestnictwem znajdują się na stronie www.fujiklub.pl w wątku pt. „Plenery/Plener w Kaliszu”. 
Uczestnicy pleneru odbędą potyczkę z wojami w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu, sprawdzą, gdzie urodziła się Maria Dąbrowska i wcielą się w rolę dawnych ziemian w pałacu w Lewkowie, a także odwiedzą zamek w Gołuchowie, Muzeum Przemysłu w Opatówku, obejrzą Kalisz z perspektywy zabytkowego autobusu, ukryją się w schronie przeciwatomowym, a przy okazji zjedzą mnóstwo Kaliskich Andrutów. Najważniejsze jednak, że będą fotografować i utrwalać własne spojrzenie na Kalisz, być może wielce odmienne od spojrzenia jego mieszkańców.

Wernisaż poplenerowej wystawy fotografii odbędzie się 30 lipca o godz. 15:00 w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. Wystawa czynna będzie do 19 sierpnia.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 501 34 84
biuro@muzeumwkaliszu.pl

MOZK - BIP   

Script logo