Zapraszamy na Noc Muzeów 2023

godz. 18-23 

MOZK, ul. Kościuszki 12

Plan:

- 15-miutowy spacer po wystawie A!Kumulacje 2023 z komentarzem kuratorskim,

- 3 godzinne warsztaty tworzenia instalacji dźwiękowych, których inspiracją jest praca Korona Błazna Karoliny Mełnickiej, jedej z artystek, których dzieła prezentowane są w "czarnej" sali muzeum. Z materiałów przygotowanych przez prowadzącą, takich jak naturalne sznurki, drewniane patyczki, ceramiczne doniczki, stworzymy mini instalacje dźwiękowe, według indywidualnych projektów.  W ten sposób wykreowane obiekty mogą stać się obiektami dekoracyjnymi i użytkowymi w domu czy w ogrodzie.

Prowadzącą warszaty jest Dagny Szwed - jedna druga duetu kuratorskiego czuwającego nad tegoroczną edycją A-Kumulacji. Poznańska scenografka, kostiumografka i graficzka, eksplorująca przestrzeń pomiędzy projektowaniem a naturą. Prowadzi m.in. warsztaty towarzyszące wystawom, w których traktuje temat wystawy jako punkt wyjścia do dalszych działań i rozważań artystycznych, projektuje scenografie i kostiumy teatralne, współtworzy z mężem Danielem Szwedem studio projektowe moonmadness.eu.

Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie 

Bielizna - sekretna część garderoby

- pokaz bielizny kobiecej z początku XX w.

- godz. 19 i 21 pokaz prania i prasowania - "Jak to robiły nasze prababki..."

Rezerwat Archeologiczny Kalisz Zawodzie 

- głównym punktem Nocy Muzeów na Zawodziu będzie zwiedzanie kościółka św. Wojciecha - wejście o pełnych godzinach, w opowieść będzie wpleciona historia kolegiaty św. Pawła jako pierwszego kościoła na naszych terenach;

- w Dworze Seniora odbędzie się pokaz filmów nagrywanych w rezerwacie, odtwarzające życie codzienne średniowiecznych mieszkańców Zawodzia.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
ul. Kościuszki 12, 62-800 Kalisz
tel.: (62) 501 34 84
biuro@muzeumwkaliszu.pl

MOZK - BIP   

Script logo